AB’de uçuşlarda maske mecburiliği sona eriyor

Avrupa Birliği (AB) genelinde 16 Mayıs’tan itibaren havalimanlarında ve uçuşlarda maske kullanma mecburiliği kaldırılıyor.

Uçuşlarda maske zorunluluğunun kaldırıldığını Avrupa Havacılık Emniyeti Ajansı (EASA) ve Avrupa Hastalık Tedbire ve Denetim Merkezi (ECDC) yetkilileri çarşamba günü bir açıklama yaparak duyurdu.

EASA Lideri Patrick Ky, maskelerle ilgili alınan kararın, Avrupa genelinde ulusal makamların toplu taşıma araçlarıyla ilgili şimdiki uygulamalarıyla bağdaştığını söyledi.

İtalya, Fransa ve öteki AB ülkeleri korona virüsü pandemisi nedeniyle aldıkları tedbirlerin çok kıymetli bir kısmını iptal etti. Almanya’da ise toplu taşıma araçlarında maske mecburiliği hâlâ geçerli.

Havayolu şirketlerine, uçuşun gerçekleştiği ülkenin toplu taşıma araçlarında maske mecburiliği bulunması halinde yolcuların maske takmalarını sağlamaları tavsiye edildi.

ECDC Yöneticisi Andrea Ammon da maske zorunluluğunun iptal edilmesine rağmen toplumsal uzaklığa dikkat edilmesi ve bulaşmanın önlenmesi için sık sık ellerin yıkanması gerektiğini söyledi. (DIŞ HABERLER)

****

Avrupa’da havalimanları ve uçuşlarda maske mecburiliği kaldırılıyor. Uygulama, 16 Mayıs’tan itibaren yürürlüğe girecek.

https://www.dw.com/tr/abde-u%C3%A7u%C5%9Flarda-maske-zorunlulu%C4%9Fu-sona-eriyor/a-61760881
REKLAM

Avrupa Birliği (AB) genelinde16 Mayıs’tan itibaren havalimanlarında ve uçuşlarda maske kullanma zaruriliği kaldırılıyor.

Uçuşlarda maske zorunluluğunun kaldırıldığını Avrupa Havacılık Emniyeti Ajansı (EASA) ve Avrupa Hastalık Tedbire ve Denetim Merkezi (ECDC) yetkilileri Çarşamba günü bir açıklama yaparak duyurdu.

EASA Lideri Patrick Ky, maskelerle ilgili alınan kararın, Avrupa genelinde ulusal makamların toplu taşıma araçlarıyla ilgili şimdiki uygulamalarıyla bağdaştığını söyledi.

İtalya, Fransa ve öteki AB ülkeleri koronavirüs pandemisi nedeniyle aldıkları tedbirlerin çok kıymetli bir kısmını iptal etti. Almanya’da ise toplu taşıma araçlarında maske zaruriliği hala geçerli.

Havayolu şirketlerine, uçuşun gerçekleştiği ülkenin toplu taşıma araçlarında maske zaruriliği bulunması halinde yolcuların maske takmalarını sağlamaları tavsiye edildi.

ECDC Yöneticisi Andrea Ammon da, maske zorunluluğunun iptal edilmesine rağmen toplumsal uzaklığa dikkat edilmesi ve bulaşmanın önlenmesi için sık sık ellerin yıkanması gerektiğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.