Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı’ndan ‘Çıtır Çıtır Felsefe’ serisindeki 7 kitaba sansür

Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı Küçükleri Muzır Neşriyattan Muhafaza Konseyi, Günışığı Kitaplığı tarafından basılan Çıtır Çıtır İdeoloji serisinde yer alan 7 kitabı “muzır” ilan etti. Kitabın teşhir edilmesi ve satışı kısıtlandı.

Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı Küçükleri Muzır Neşriyattan Muhafaza Konseyi kararı, Resmi Gazete’de yayımlandı. Heyet kararında, Brigitte Labbe ve Michel Puech tarafından yazılan, Jacques Azam tarafından fotoğraflanan, Azade Aslan tarafından Türkçeye çevrilen ve Günışığı Kitaplığı tarafından basımı yapılan Çıtır Çıtır İdeoloji serisinde yer alan tüm kitapların resen incelendiği belirtildi.

Kararda, inceleme sonucunda seride yer alan ‘Oğlanlar ve Kızlar’, ‘Aşk ve Dostluk’, ‘İyi ve Kötü’, ‘Küçükler ve Büyükler’, ‘Beden ve Akıl’, ‘Diktatörlük ve Demokrasi’, ‘Cesaret ve Korku’ isimli kitapların içerisinde yer alan birtakım söz, görsel ve tasvirlerin 18 yaşından küçüklerin maneviyatı ve gelişimleri üzerinde muzır etki yapacak nitelikte olduğu; bu sebeple kelam konusu kitabın 1117 sayılı Kanunun 3266 sayılı Kanunla değişik 4. unsurundaki sınırlamalara tabi olmasına oy birliği ile karar verildiği aktarıldı. (HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.