AKP’li belediyenin reklam için harcadığı para reaksiyon çekti

Malatya’nın AKP’li Yeşilyurt Belediyesi Eylül ayı meclis toplantısında konuşan CHP’li meclis üyesi Günnur Tabel, bir yemek programının Malatya’da yapılması için Yeşilyurt Belediyesi ve İŞGEM’nin 845 bin TL ödediğini ileri sürdü. CHP’li Tabel, “Hayat pahalığından beşerler çocuklarına defter alamıyorken yalnızca reklam olsun diye bu kadar para harcamak hangi vicdana sığar?” diyerek reaksiyon gösterdi.

AKP’li Yeşilyurt Belediyesi’nin “Çevreye Hassas Bireyler Yetiştirmek Projesi” için Almanya’ya gönderdiği 45 bireyden 43’ünün geri dönmediği ortaya çıkması sonrasında gündemden düşmeyen belediye lideri Mehmet Çınar, artık de tanıtıma verdiği parayla gündeme geldi.

CHP meclis üyesi Günnur Tabel, Yeşilyurt Belediyesi Eylül ayı toplantısında Yeşilyurt Belediye Lideri Mehmet Çınar tarafından ilçeye davet edilen bir yemek programı için 845 bin lira para harcandığı ileri sürüldü.  Başkan Çınar ise tezleri reddederek 200 kişilik takımın uçak parasını verdiklerini kaydetti.

“BU KADAR PARA HARCAMA HANGİ VİCDANA SIĞAR?”

Konuyla ilgili mecliste kelam alan ve CHP’li meclis üyesi Günnur Tabel, “Yemek programının  Malatya Yeşilyurt’a gelmesini ve tanıtımını yapmasını değerli buluyoruz. Tatbiki gelmesi tanıtımı yapması çok hoş, lakin bunun birde art planı vardır. Biz Meclis üyeleri olarak bu programın yapılacağını kaç lira ödeneceğini bilmiyorduk. Halbuki Malatya tanıtım günleri için meclisten karar çıkıyor ve bütçesini tahminen de olsa öğreniyorduk.

Bizim duyumlarımıza nazaran 845 bin TL + KDV üzere bir fiyat ödenmiş bunun yarısı İŞGEM yarısı belediye tarafından ödenmiş. Kaldı ki hayat pahalığından beşerler çocuklarına defter alamıyorken yalnızca reklam olsun diye bu kadar para harcamak hangi vicdana sığar? Sayenizde Yeşilyurt artık hem Türkiye’nin, hem Avrupa’nın tanıdığı bir ilçe oldu. Daha reklama gerek yok” diye konuştu.

“200 KİŞİLİK TAKIMIN UÇAK PARASINI VERDİK”

CHP Yeşilyurt Belediye Meclis Üyesi Günnur Tabel’e yanıt veren AKP’li lider Mehmet Çınar ise “Programın Malatya Yeşilyurt’a gelmesini ve tanıtımını yapmasını için para vermedik. Biz yalnızca gelen 200 kişilik grup için özel uçak parasını verdik” dedi.  Tabel, ödenen uçak parasının faturasını görmek istediklerini talep etti. Çınar ise bir sonraki meclis toplantısında faturayı verebileceklerini kaydetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.