Anka Yumurta, Yunanistan’a 600 bin yumurta gönderdi

Firmanın idare konseyi lideri Keskin Keskinoğlu, yaptığı açıklamada, İzmir merkezli üretimlerinin devam ettiğini, Ankara’nın Bala ilçesindeki 150 bin metrekare alan üzerindeki tesiste ise yumurta kapasitesini 2 milyona çıkaracaklarını belirtti.

Geçen yıl Singapur’a Türkiye’den birinci yumurta ihracatını gerçekleştirme başarısı gösterdiklerini vurgulayan Keskinoğlu, bu ülkeye 6 ayda 7 milyon 500 bin yumurta gönderdiklerini lisana getirdi.

Üretim kapasitesini artırmayı hedeflediklerini anlatan Keskinoğlu, şu bilgileri verdi:

“Yumurta ihraç ettiğimiz ülke sayısı 50’ye ulaştı. Son olarak Yunanistan’a 600 bin adet birinci yumurta sevkiyatını gerçekleştirdik. Avrupa Birliği üyesi olan Yunanistan’a yumurta ihracatı kıymetli. İnşallah bu bölgede daha fazla ülkeye ulaşmaya çalışacağız. Öte yandan ham unsur fiyatlarındaki artışa karşın maliyeti 1 lira 3 kuruş olan yumurtayı, 1 lira 5 kuruştan tüketiciye ulaştırmaya devam ediyoruz. Ayrıyeten byKeskin markasıyla Afrika’nın birçok ülkesinde pazar önderiyiz. Bahreyn, Dubai, Katar, Kuveyt, Libya, Umman ve Uzak Doğu pazarında da Malezya ve Singapur’a ayrıyeten Maldiv Adaları’na, Mauritius’a ve Seyşeller’e yumurta gönderiyoruz. Tarım ve Orman Bakanlığımızın uzun mühletten beri yapmış olduğu özverili çalışmalar müddetince en kısa müddette Amerika Birleşik Devletleri’nin, İsrail’in ve Hong Kong’un da Türk yumurtasına kapılarını açacağını umut ediyoruz.”

KAYNAK: AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.