Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan sığınmacı açıklaması

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan, partisinin genel merkezinde Genişletilmiş Vilayet Liderleri Toplantısı’nda konuşuyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gündeminde sığınmacı tartışması ve CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları vardı.

CHP önderinin söylediklerinin yarısının palavra olduğunu söyleyen Erdoğan, ”Çıkmış ‘Tayyip Erdoğan Suriye sıkıntısını Birleşmiş Milletler’de (BM) hiç gündeme getirdi mi?’ diye soruyor. Bu zat hiçbir BM toplantısını takip etmemiş. Bu adamın neyden haberi var ki?” dedi.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

”Önümüzdeki bir yılı en uygun formda kıymetlendirerek 16. seçim zaferimize daima birlikte ulaşacağız. Elbette her seçim kıymetlidir, tarihidir, kritiktir. 2002 Kasım seçimleri ülkemiz için tarihi bir dönüm noktasıydı. 2007 seçimleri vesayetle gayretimizle yeni bir safhaya geçmemizi sağlamıştı. 2015 seçimleri ülkemizi tekrar eski günlere döndürmek isteyenlerle hesaplaşma tabanına dönüşmüştü.

2018 seçimleri darbe teşebbüsünün akabinde girdiğimiz birinci imtihandı. İnşallah 2023 seçimleri de hem ülkemizin AK Parti hükümetleri periyodunda kazanımlarının bir muhasebesi hem de 2053 vizyonumuzun habercisi olarak tarihe nakşedilecektir.

‘2023 SEÇİMİ AK PARTİ İÇİN TAYYİP ERDOĞAN İÇİN DEĞİL TÜRKİYE İÇİN ÖNEMLİDİR”

Geçtiğimiz 20 yılda ülkemize kazandırdığımız demokrasi altyapısı sayesinde pek çok sınamayı muvaffakiyetle verdik. 2023 seçimi AK Parti için Tayyip Erdoğan için değil Türkiye için kıymetlidir. Türkiye’nin gelişmekte olan ülke zincirini kırıp dünyanın en büyük 10 iktisadı ortasına girmesi, 2023’te yapılacak tercihe bağlıdır.

KILIÇDAROĞLU’NA REAKSİYON: BU ADAMIN NEYDEN HABERİ VAR Kİ?

Kılıçdaroğlu muhalefet ismine yeni ve daha argümanlı gaye ortaya koydu ülkeye eser ve hizmet vermeye değil hengame etmeye geldiğini açıkça söyledi. Bu zatın söylediklerinin yarısı palavra, yanlış. Mesela dün Meclis’te çıkmış ‘Tayyip Erdoğan Suriye sıkıntısını Birleşmiş Milletler’de hiç gündeme getirdi mi?’ diye soruyor. Eline lisanına dursun. Defaatle… Bu zat hiçbir BM toplantısını takip etmemiş. Çıkmış Tayyip Erdoğan bu sıkıntıyı Avrupalılarla hiç konuşmadı diyor. Tahminen yüzlerce binlerce görüşme yaptığımızdan haberi yok. Bu adamın neyden haberi var ki?

”ÜRKEK KORKAK ZAVALLI BİRİSİ”

Bu zatın ‘Kavga etmeye geliyorum’ kelamı ‘Ya bana katılın ya önümden çekilin’ meydan okumasını farklı bir yere koyuyorum. Siyasette çaba manasında hengame vardır bizim 40 yılı aşan siyasi hayatımız bununla geçti. Ürkek korkak pısırık zavallı birisidir.

”MİLLETİN BAŞINA TEKRAR BELA OLMAYA GELİYORLAR”

Bunlar tekrar milletin başına bela olmaya geliyor buna müsaade vermeyeceğiz. O yılan lisanlarının gerisindeki gerçek karakterlerini niyetlerini göstererek 20 yıldır daima yaptığımız üzere daima birlikte sandığa gömeceğiz.

”ZANGIR ZANGIR TİTREMEYE BAŞLADILAR”

6 benzemez ittifakı daha seçim gelemden zangır zangır titremeye, sağından solunda dökülmeye başladı. Bunlar Türkiye’yi tekrar tek parti faşizmi utancına geri döndürmek için arbede etmeye geliyor, buna müsaade vermeyeceğiz.

”ÜLKEMİZDE ŞU ANDA MUHACİR OLARAK BULUNAN BU İNSANLARI BU ÜLKEDEN ASLA GERİ İTMEYİZ”

Ülkemizde şu anda muhacir olarak bulunan bu insanları biz ne Bay Kemal’in dedikleri ile ne onun yandaşlarının dedikleri ile bu ülkeden bu misyonda olduğumuz sürece asla geri itmeyiz ötelemeyiz. Kendi tasarruflarıyla, inisiyatifleriyle geri dönmek isteyenler olduğu vakit esasen onlar geri döneceklerdir. Biz asla onları Boraltan Köprüsü’nde olduğu üzere silahla, silah dayayarak düşmana teslim etmeyiz Bay Kemal. Bu vazifede olduğumzu sürece Bay Kemal siz bu kardeşlerimizi bu ülkeden geri gönderemeyeceksiniz. Bunu duyan Suriyeli Afgan hepsi gönül huzuru içerisine giriyorlar.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.