Cüneyt Arkın o sahnede dublör kullanmadı

Oyuncu Nuri Alço, Cüneyt Arkın’la olan set anılarını anlattı. “Cüneyt ağabeyle Katiller De Ağlar sineması için Kilyos’taydık. Ben helikoptere atlıyorum, o da koşarak helikopterin bacağına tutunuyor, havada kendisini helikopterin üzerine çıkarıyordu. Düşünebiliyor musunuz? Hiç dublör kullanmadan. Güvenlik olarak aşağıda yalnızca yatak brandalar serili.”

Cüneyt Arkın ismiyle bilinen Fahrettin Cüreklibatır, 28 Haziran’da hayata 85 yaşında veda etmişti.

Aksiyon sineması denince akla gelen efsanenin mevti, sanat topluluğu başta olmak üzere ülke genelinde ıstırapla karşılandı.

Kendisi üzere Eskişehirli ve Yeşilçam efsanesi olan Nuri Alço, Cüneyt Arkın hakkında konuştu.

“ÖYLE YAZILAR ÇIKMAYA BAŞLAMIŞTI Kİ..”

Alço, “Cüneyt abi anlatmakla bitmez, onu yaşamak lazım, onu yaşayan bilir. Benim onunla çok hoş bir dostluğum vardı. O beni arıyordu, ben onu ararım. Yani her hafta görüşürdük, zira son vakitlerde o denli yazılar çıkmaya başlamıştı ki, sabah uyanıyoruz ‘Cüneyt Arkın son nefesini verdi’ haftada bir öldürüyorlardı adamı. Allah rahmet eylesin, çok hoş bir insandı. Yüreği hoştu, birçok sinemada birlikte oynadık, set anılarımız çok fazla. Cüneyt abi gençliğinde hakikaten tutulamayan bir insandı. Sinemalarda dublör kullanmadığından ötürü da birtakım zorluklar çekti” dedi.

“BANA BİR YUMRUK ÇAKTI, AŞAĞI ATTIM KENDİMİ”

Bir sinemada yaşadığı aksiyondan bahseden Alço, “Cüneyt ağabeyle Katiller De Ağlar sineması için Kilyos’taydık. Ben helikoptere atlıyorum, o da koşarak helikopterin bacağına tutunuyor, havada kendisini helikopterin üzerine çıkarıyordu. Düşünebiliyor musunuz? Hiç dublör kullanmadan. Güvenlik olarak aşağıda yalnızca yatak brandalar serili. Arbede edeceğiz, o bana yumruk atacak ben o yumruğu alacağım ve aşağıya düşeceğim. ‘Kalk kalk kalk’ dedi bana, ondan sonra bir hengameye başladık. Bana bir yumruk çaktı, aşağıya attım kendimi. Her şeyin gerçeğini yapmak istiyor, çok seviyor. Arbedelerin provalarında ‘sağ vuracağım’ deyip sol vuran bir insan. Onunla çalışmak çok tatlıydı” diye konuştu. (İHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.