Emirali Türkmen Kimdir? Yeşil Sol Ankara Milletvekili Adayı Emirali Türkmen Hakkında Tüm Bilinenler

Emirali Türkmen gündemin öne çıkan isimleri arasında yer aladı. Türkmen Halk Tv ekranlarında yayınlanan, İsmail Küçükkaya ile Yeni Bir Sabah programının konuğu oldu. Siyaset dünyasının dikkat çeken isimlerinden olan Yeşil Sol Ankara Milletvekili Adayı Emirali Türkmen hakkında araştırmalar başladı. Peki Emirali Türkmen kimdir? Emirali Türkmen ne iş yapıyor?

Halk Tv ekranlarında hafta içi her gün yayınlanan İsmail Küçükkaya ile Yeni Bir Sabah programının bu sabahki konuğu Emirali Türkmen oldu.

Yaptığı açıklamalarla vatandaşların dikkatini çeken Türkmen’in adı kısa süre içerisinde gündemdeki yerini aldı.

Emirali Türkmen Kimdir?

Emirali Türkmen, Yeşil Sol Parti Ankara 1. Bölge milletvekili adayıdır. Türkmen aynı zamanda Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkan Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir.

Emirali Türkmen’in Eserleri Nelerdir?

Araştırma – İnceleme, azınlıklar ve etnik gruplar gibi kategorilerin yanı sıra örgütler ve derin siyaset gibi alanlarda da eserler kaleme almıştır. 

Emirali Türkmen; Behice Boran Kitabı, Kürdistan Sosyalist Solu Kitabı, Türkiye Solundan Portreler, Türkiye Sosyalist Solu Kitabı 1, Türkiye Sosyalist Solu Kitabı: 2 adlı kitapların yazarıdır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*