Erzurum’da iletisini yakalayan kocasını öldürmüştü: İstenen ceza belirli oldu

Erzurum’un Pasinler ilçesi Otlukkapı Mahallesi’nde ikamet eden Dilek Yüzbey (27) ile eşi Adem Yüzbey (35), bildiri yüzünden tartıştı.

Tartışma hengameye dönüşünce İstek Yüzbey, kocasını kalbinden bıçaklayıp öldürdü.

29 Ocak’ta saat 02.30 sıralarında meydana gelen olayın akabinde yakalanan Dilek Yüzbey, çıkarıldığı Pasinler Adliyesi’nde tutuklandı.

Mesajı görünce çıldırdı

Arzu Yüzbey hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı iddianame hazırladı.

4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen iddianamede, Dilek Yüzbey’in A.U. isimli şahısla mesajlaştığını gören Adem Yüzbey’in sonlanıp cep telefonunu aldığı belirtildi.

Kalbinden bıçakladı

A.U.’yu meskene çağırmak için bildiriler atan Adem Yüzbey’in, eşini dövdüğü ve mutfaktaki bıçağı alıp öldüreceğini söylediğine yer verilen tabirde, odada boğuşma yaşandığı, İstek Yüzbey’in bıçağı kaptığı ve kaçmaya çalıştığı belirtildi.

İddianamede, kanepenin üzerinden atlayan İstek Yüzbey’in yakalanmamak için elindeki bıçakla eşini kalbinden bıçaklayarak öldürdüğüne yer verildi.

‘2 yıldır mesajlaşıyordum’

Arzu Yüzbey, olayla ilgili sözünde, 2 yıldır A.U. ile mesajlaştığını kabul ederek, olaydan 2-3 saat evvel eşinin iletileri gördüğünü ve kendisini dövdüğünü söyledi.

Eşinin bir taraftan cep telefonu iletisiyle A.U.’yu konuta çağıracağını ve ikisini de öldüreceğini söylediğini tabir eden Dilek Yüzbey, eşinin elindeki bıçağı aldığını, kaçmak isterken atılım yapması üzerine savurduğunu lakin bıçaklamak istemediğini beyan etti.

2 saat dayak yedi

Olayın akabinde 112’yi aradığını ve ambulans istediğini söyleyen Dilek Yüzbey, yaklaşık 2 saat boyunca eşinden dayak yediğini bildirdi.

Yüzbey, olay sırasında uyuyan çocuğunun yaşananları görmediğini de belirtti.

Çok sayıda ileti bulundu

İddianamede, Erzurum Vilayet Jandarma Komutanlığı Siber Hatalarla Gayret Şube Müdürlüğü raporunda; İstek Yüzbey ile A.U. ortasında çok fazla sayıda mesajlaşmanın olduğu ve birbirlerine karşı iltifatlarda bulunulduğu, buluşmak için konuşmalar yapıldığı ve olay saatine yakın saatlerde mesajlaşmaların bulunduğunun anlaşıldığı belirtildi.

Ağırlaştırılmış müebbet istendi

Ayrıca iddianamede, 112 Acil Davet Merkezi’nden alınan ses kaydı ve inceleme tutanağında; bayan sesli kişinin ambulans çağırdığı ve bıçaklama olayını belirttiğinin konuşmalarda geçtiğine yer verildi.

DHA’nın haberine nazaran Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede Dilek Yüzbey’in ‘eşe karşı taammüden öldürme suçundan’ ağırlaştırılmış müebbet mahpusla cezalandırılması talep edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.