Fatih Karagümrük Andrea Pirlo’yu resmen açıkladı

Süper Lig gruplarından VavaCars Fatih Karagümrük dünyaca ünlü teknik adam Andrea Pirlo ile muahedeye vardığını duyurdu.

İtalyan futbolcunun kıymetli figürlerinden biri olan Andrea Pirlo, Harika Lig gruplarından VavaCars Fatih Karagümrük’ün başına getirildi.

Geçtiğimiz dönemi Volkan Demirel idaresinde tamamlayan ve dönem sonu genç teknik adamla yollarını ayıran Karagümrük büyük bir sürprize imza attı. 43 yaşındaki teknik adamla daha evvel mutabakata varan ve İstanbul’a davet eden Karagümrük’ten resmi açıklama geldi.

1 YILLIK ANLAŞMA

1 yıllık mutabakat sağlanan Pirlo için Fatih Karagümrük’ten yapılan açıklama şöyle;

”Dünyaca ünlü futbol adamı son olarak Avrupa’nın en kıymetli kulüplerinden Juventus’u çalıştırdı. Juventus’la Şampiyonlar Ligi deneyimi de yaşayan Pirlo, 1 Temmuz’da başlamak üzere kendisini 1 yıllığına Karagümrük’lü yapan mukaveleyi imzaladı. Andrea Pirlo’nun basın toplantısı 14 Haziran Salı günü yapılacak olup, yeri ve saati daha sonra kulübümüz tarafından açıklanacaktır.

Teknik Yöneticimiz Andrea Pirlo’ya güzel geldin diyor, kendisine muvaffakiyetler diliyoruz.”

JUVENTUS İLE İTALYA KUPASINI ALDI

Andrea Pirlo, futbolculuk mesleğini noktaladıktan sonra birinci olarak kısa bir mühlet de olsa Juventus’un U23 kadrosunda misyon aldı.

Daha sonra A ekibin başına geçen 43 yaşındaki Pirlo’nun yönetimindeki Juventus, Serie A’yı 4. sırada tamamlarken, Şampiyonlar Ligi’ne iştirak hakkının yanı sıra, İtalya Kupası ve İtalya Harika Kupası’nı da kazandı. Juventus’un başında 52 müsabakaya çıkan İtalyan çalıştırıcı, maç başına 2.15 puan ortalaması yakalamıştı. Lakin Juventus’un geçen dönemi Milan, Inter ve Napoli’nin ardında tamamlaması, teknik yöneticilik koltuğuna Massimiliano Allegri’nin getirilmesiyle sonuçlanmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.