Galatasaray, Kazımcan Karataş’ı transfer ettiğini açıkladı

Galatasaray’da Abdülkerim Bardakcı’nın ardından bir transfer daha yapıldı. Sarı-kırmızılılar, Altay’dan Kazımcan Karataş’ı renklerine bağladı. Süper Lig devinden yapılan açıklamada, “Büyük Galatasaray ailesine hoş geldin Kazımcan Karataş” ifadeleri kullanıldı.

19 yaşındaki sol bek geçtiğimiz sezon Altay formasını 25 müsabakada terletti. Kazımcan Karataş bu maçlarda takım arkadaşlarına 2 gol pası verdi.

ALTAY’DAN DUYGUSAL PAYLAŞIM

Galatasaray’ın yeni transferi Kazımcan Karataş’a Altay Kulübü’nden duygusal bir veda yapıldı. İzmir temsilcisi sosyal medya hesaplarında yaptığı paylaşımda, “16 Ocak 2003’te İzmir’de dünyaya gelen evladımız Kazımcan Karataş’ın transferi konusunda Galatasaray Spor Kulübü ile anlaşma sağlanmıştır. Futbola Altay’ımızda başlayan, Altay Spor Okulları’nda yetişen, ardından altyapımızda her yaş grubundaki takımlarımızda forma giyen, U17- U19 ve U21 Milli Takımı’mızın oyuncusu olan evladımız Kazımcan Karataş’a kulübümüze verdiği tüm hizmetler için çok teşekkür ederiz. Yolun açık olsun bizim çocuk” ifadelerini kullandı.

Altay’a veda eden Kazımcan Karataş da bir veda mesajı yayımladı. Genç oyuncu açıklamasında, “Yaşanılan tüm anılar her zaman kalbimde olacak. Güzel ailem sizleri çok seviyorum” ifadelerini kullanan Kazımcan, “Ailem diyorum çünkü tanıştığımızda henüz 10 yaşındaydım. Spor okulu öğrencisi olarak başlayan bu birlikteliğimiz tüm alt yaş kategorilerinde ve en sonunda da A takım seviyesine kadar sürdü. Bu forma altında, bu camia içerisinde o kadar güzel anlar yaşadım, o kadar kıymetli insanlar tanıdım, kendimi o kadar özel hissettim ki bu duygular sadece birbirine sıkıca bağlı aile üyeleri arasında hissedilen duygulardır. Bu nedenle Altay sadece bir spor kulübü değil, büyük bir ailedir benim için” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.