Genç kürekçilerden İtalya’da 3 madalya

Türkiye Kürek Federasyonundan yapılan açıklamaya nazaran ulusallar, birinci sefer bir Dünya Şampiyonası’nda katıldığı tüm kategorilerde A finalde yarıştı.

Elis Özbay’dan gümüş madalya

Organizasyona 6 grupla katılan Kürek Ulusal Kadrosu’nda Elis Özbay, 23 yaş altı bayanlar hafif kilo tek ikili kategorisinde gümüş madalya kazandı.

Çift erkeklerde dünya ikinciliği

AA’nın haberine nazaran; 19 yaş altı erkekler iki ikili kategorisinde yarışan Ahmet Ali Kabadayı ve Halil Kaan Köroğlu da dünya ikincisi oldu.

Dörtlü grup bronz madalya kazandı

19 yaş altı erkekler dört tek dümencili kategorisinde çaba eden Alper Şevket Eren, Yasin Şen, Cevdet Ege Memnun, Eren Akbaş ve Ege Büyükçetin ise bronz madalya aldı.

A finale kalan öbür gruplardan 23 yaş altı bayanlar hafif kilo iki tek kategorisinde Eda Erkan ve Ebru Akınal, 23 yaş altı erkekler hafif kilo iki ikili kategorisinde Enes Gök ve Şefik Çakmak, 19 yaş altı erkekler iki tek kategorisinde de Aytimur Selçuk ve Enes Biber, dünya dördüncülüğü elde etti.

Erhan Ertürk: “İyi bir ivme yakaladık”

Milli kadro kafilesiyle İtalya’da bulunan Türkiye Kürek Federasyonu Lideri Erhan Ertürk, bu muvaffakiyetlerin devamının geleceğine inandığını belirtti.

İyi bir ivme yakaladıklarını vurgulayan Ertürk, şu tabirleri kullandı:

“Bu ivmeyi sürdürebilir kılmak için hem idare kademesi hem de atletler bitmek bilmeyen bir azimle çalışıyor. Kürek sporu bu gelişimini durmadan sürdürecek. Dünya Şampiyonası’nda aldığımız bu sonuçlar, hem önümüzdeki sene Avrupa ve dünya şampiyonalarında hem de Paris 2024 oyunlarında katlanarak artacak. Bunun için elimizden gelen uğraşı göstereceğiz. Hakikat yolda olduğumuzu gösteren gençlerimizi kutluyorum. Madalya alan atletlerimizi ve dünya dördüncüsü olan 3 grubumuzu tebrik ediyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.