Honda elektrikli motor için kolları sıvadı! 10 farklı model geliyor

Bunların çoğu Kuzey Amerika’da mevcut olmayacak ve otomobil üreticisi dikkatinin çoğunu Asya ve Avrupa pazarlarına odaklayacak. Çok performans modelleri de beklemeyin. Honda, 11 potansiyel elektrikli modelin silüetlerini gösteren bir slayt paylaştı ve dördü hariç tümü mopedlere benziyor.

İyi haber şu ki, kalan tam boyutlu modeller, büyük olasılıkla Amerika’ya gidecekler. Honda, yeni bir “EĞLENCE” platformu geliştiriyor ve 2024 ile 2025 yılları arasında Japonya, ABD ve Avrupa’da üç “büyük boyutlu” EV modelini piyasaya sürmeyi planlıyor. Aynı güç aktarma organı ve sağlam- pil teknolojisini, on yılın ikinci yarısından önce tanıtmayı planladığı tüm modellere güç sağlayacak.

Honda elektrikli motor için kolları sıvadı! 10 farklı model geliyor

Aynı zamanda şirket, içten yanmalı motor modelleri üretmeye devam edeceğini söyledi, ancak 2023 ve 2025’te E20 ve E100 etanol bazlı yakıtları kullanabilen daha “flex-fuel” motosikletleri piyasaya sürerek onları daha çevre dostu hale getirme sözü verdi. Ancak, bu modeller ABD’de mevcut olmayacak.

Honda, 2040 yılına kadar motosiklet işini karbon nötr hale getirmeyi ve 2030 yılına kadar elektrikli modellerin motosiklet satışlarının yaklaşık %15’ini oluşturmayı planlıyor. Tüm bunlar, özellikle acil görünmeyen ancak Ford ve GM gibi diğer otomobil üreticileriyle uyumlu olan bir elektrifikasyon stratejisine tekabül ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.