Kabine toplantısı ne zaman, bu hafta var mı? (2023 kabine toplantısı takvimi)

Kabine toplantısı için tarih araştırmaları sürmeye devam ediyor. Son olarak 1 ay önce toplanan kabinenin ne zaman bir araya geleceği, gündemi yakından takip eden vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Peki, kabine toplantısı ne zaman, bu hafta var mı?

KABİNE TOPLANTISI NE ZAMAN, BUGÜN VAR MI?

Cumhurbaşkanlığı kabinesinin 3 Nisan Pazartesi günü Beştepe’de toplanması bekleniyordu fakat Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın programında kabine toplantısının olmadığı belirtildi. Kabine toplantısının hangi gün yapılacağı merak konusu oldu.

Buna göre; Kabine toplantısının bu hafta yapılması beklenmiyor. Toplantının 10 Nisan Pazartesi günü yapılacağı düşünülüyor.

KABİNE GÜNDEMİNDE NELER VAR?

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nin ana gündem başlığı deprem felaketinin ardından bölgede yürütelen yeniden inşaa çalışmaları ve yardım faaliyetleri olacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Başkanlığı’ndaki toplantıda, bölgede görevlendirilen bakanların son duruma ilişkin sunumlar yapması bekleniyor.

Bu çerçevede kabinede barınma sorununun çözümüne yönelik çalışmaları ele alınacak, su ve gıda temini gibi yardım faaliyetleri değerlendirilecek.

Toplantıda, bölgede istihdamın arttırılmasına ilişkin projeler de masaya yatırılacak.

Bu çerçevede brüt asgari ücretin net olarak ödenmesi formülü ile, işverenin ödeyeceği sigorta priminin devlet tarafından karşılanması bu payın işçi maaşlarına ilave edilmesine dönük çalışma hakkında Çalışma bakanı Vedat Bilgin’in kabine üyelerini bilgilendirmesi bekleniyor.

Kabine toplantısında, 700 bin kamu işçisinin zam pazarlığına ilişkin son durumun da değerlendirilmesi bekleniyor.

Başta sandık güvenliği olmak üzere seçimler için alınacak tedbirler de kabinenin gündeminde olacak.

Ekonomi ve dış politikadaki gelişmeler ile Terörle mücadele de toplantıda değerlendirilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir