Kadıköy’de, E-5’te indirilen yolcuya motosiklet çarptı

İstanbul’un Kadıköy ilçesinde, seyir halinde olan Gebze-Harem minibüsünde, şoför yan yola girmemek için güzergahını değiştirip E-5’ten devam etti.

Saat 09.30 sıralarında Göztepe Köprüsü mevkisine geldiğinde şoför, yolcusunu E-5’e indirdi. O sırada emniyet şeridinden gelmekte olan bir motosiklet şoförü, indirilen yolcuya çarptı.

İHA’nın haberine nazaran; yolcu, çarpmanın tesiriyle yolcu bariyerlere savruldu. Motosiklet şoförü de kaza sonucunda yaralandı.

Yolcu, minibüs şoförü tarafından hastaneye kaldırılırken, olay yerine ihbar üzerine sıhhat grupları sevk edildi. Motosiklet şoförü, yapılan birinci müdahalenin akabinde hastaneye kaldırıldı.

“Geldi E-5’in tam ortasına emniyet şeridine yolcu indirdi”

Motosiklet şoförün arkadaşı Erhan Korkut kaza hakkında, şu açıklamalarda bulundu:

“Minibüsçü kendi güzergahında yolcu indirmedi. Yolcu indirme yeri yan yoldur. Lakin minibüsçü geldi, E-5’in tam ortasına emniyet şeridine yolcu indirdi. Gelen motosikletli arkadaş da ona çarptı. Minibüs sürücüsü yaralı yolcuyu götürdü. Motosikletli arkadaşımızı da hastaneye kaldırdık. Bunun cezasız kalmamasını istiyorum.

“Arkadaşımız burada bariyerlerde ölebilirdi”

Minibüs sürücüsünün mutlaka gözaltına alınıp gerekenin neyse yapılmasını istiyorum. Zira arkadaşımızın hayatını tehlikeye attı. Arkadaşımız burada bariyerlerde ölebilirdi. Zira motor kazasında biz kendimiz kaza yaptığımız vakit kaporta biziz. Lakin otomobil sonuçta bir 4 tekerlek üzerinde gidiyor. Biz 2 teker üzerinde gidiyoruz. Bu türlü olmaması lazım.”


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.