Kuyumcuyu ‘2,5 milyon TL’ alacağı için öldürmüş

Kızılay Karanfil Sokak’taki Gümüşçüler Çarşısı’nda, Olay, 13 Temmuz Çarşamba günü saat 20.00 sıralarında, Seyyar tezgahta parfüm satan Ufuk Ünlü, 5’inci katta arkadaşı İ.Ş’ye ilişkin dükkana çıkıp, çarşının girişinde kuyumcu dükkanı bulunan Mustafa Günay’ı arayarak gelmesini istedi.

RUHSATSIZ TABANCA İLE ATEŞ ETTİ

Namlı, yanına gelen Günay ile tartışma başladı. Arbedeye dönüşen olayda Ünlü, belinden çıkardığı ruhsatsız tabanca ile Günay’a ateş etti. Günay, olay yerinde hayatını kaybetti. Ünlü ise polis tarafından gözaltına alındı. 

Ufuk Namlı’nın, emniyetteki sözü ortaya çıktı. Namlı’nın, Mustafa Günay’ın kendisine 2,5 milyon TL borcu olduğunu, ödemesini isteyince tartışma çıktığını ve olayın meydana geldiğini ileri sürdü.

İfadesine başvurulan Günay’ın kardeşinin ise ağabeyinin bu türlü bir borcu olmadığını, varsa bile kendisinin bilmediğini söyledi. 

ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

Öte yandan Ufuk Namlı’nın, Mustafa Günay’a ateş ettikten sonra olay yerine gelen bina vazifelisi K.U.’ya da ateş etmek istediği; fakat silahın tutukluk yaptığı ve bu sırada K.U.’nun elinden tabancayı aldığı öğrenildi.

Namlı, Emniyet’teki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edildi. Soruşturma sürüyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.