Manisa FK futbolcusu Adem Büyük: ‘Şampiyon Galatasaray olsun’

Spor Toto 1. Lig gruplarından Manisa FK, daha evvel Galatasaray forması da giyen ve son olarak Yeni Malatyaspor’da misyon yapan Adem Büyük’ü transfer etti. Adem Büyük, transferinin akabinde Sporx’e açıklamalarda bulundu. Adem Büyük, maksatları, Üstün Lig’deki şampiyonluk favorisi ve birçok hususa değindi.

“MANİSA FK’Yİ TERCİH ETTİĞİM İÇİN MUTLUYUM”

Öncelikle Manisa FK’ye transfer sürecini anlatan Adem Büyük, “Transfer sürecimde beni isteyen kadrolar oldu. Beklemediğim yerlerden teklifler aldım lakin Manisa FK’yı tercih ettim. Liderimizle oturduk, konuştuk. Esasen kendisi çok sevdiğim bir insan. Maksatları olan bir kulübe geldim. Kulübün değerli yatırımları, hayran kalacağınız tesisleri var. Burada olduğum için mutluyum” sözünü kullandı.

“2-3 YIL DAHA FUTBOL OYNAMAK İSTİYORUM”

Kendisine 2+1 yıllık kontrat sunulduğunu söyleyen Büyük, “Benim de zati planım 2-3 yıl kadar daha futbol oynamaktı. Liderimiz da daha ben ağzımı açmadan 2+1 yıllık kontrat önerdi. İnşallah kontratımı tamamlarım. Sonra gidişata nazaran mesleğimi gözden geçireceğim” dedi.

“BURADA YENİ BİR KISSA YAZMAYA GELDİM”

TFF 1. Lig ile Muhteşem Lig ortasındaki farkı anlatan Manisa FK’nın yeni transferi, “Daha evvel de bu ligde uzun yıllar oynadım. Deneyimlerimi arkadaşlarıma aktarmak için elimden geleni yapacağım. Alışılmış ki Muhteşem Lig ile TFF 1. Lig ortasında kalite farkı var. Genç bir grubuz. Yetenekli oyuncularımız var. Bu ligde işlerin nasıl yürüdüğünü de biliyorum. Maç maç, adım adım gideceğiz. Ben buraya çok isteyerek geldim, zoraki gelmedim. Adem Büyük olarak burada yeni bir öykü yazmaya geldim” diye konuştu.

“SÜPER LİG GAYESİNE ULAŞMAMIZ UZUN SÜRMEZ”

Manisa FK’nın maksatlarından bahseden deneyimli oyuncu, “Şu anda Muhteşem Lig amacını konuşmak için erken. Maçları oynadıkça performansımız bizi maksada hakikat itecektir. Bu gaye umarım üstler olur. Muhteşem Lig maksadımıza varmamızın da çok uzun süreceğini sanmıyorum. Doğal ki bunun için çok çalışacağız” açıklamasını yaptı.

ADEM BÜYÜK’ÜN FERDÎ GAYESİ NE?

Takım oyununun ehemmiyetine dikkati çeken Adem Büyük, kişisel maksadı hakkında ise şu tabirleri kullandı:

“Takım arkadaşlarıma yardımcı olmak birinci amacım. Bizim ekibimiz çok başarılı olsun isteriz. Gol ve asist doğal ki kıymetli ancak kadro için uğraş etmek bambaşka bir şey. Tahminen klişe gelecek fakat bu türlü. Düzgün uğraş sonrasında sonuçlar aslında gelecektir. Gol amacı koymadım ancak; atabildiğim kadar gol atmak istiyorum. Sorumluluk sahibi bir futbolcuyum. Bundan sonra da bu türlü olacak. Futbolu bırakınca öbür sorumluluklarım da kesinlikle olacaktır.”

“GALATASARAY ŞAMPİYONLUĞUN FAVORİSİ”

Adem Büyük, Spor Toto Harika Lig’deki şampiyonluk favorisini de açıkladı. Büyük, “Galatasaray’da 1 yıl kaldım. Unutulmaz anılar ve deneyimler yaşadım. Bazen herkesin takdirini kazandım, bazen sonuçlara bağlı olarak eleştirildim. Lakin genelde çok yeterli reaksiyonlar aldım. Sevgi karşılıklıdır. Onlar beni ben de onları çok sevdim. Umarım hak ettikleri yerde ligi bitirirler. Galatasaray, Üstün Lig’de şampiyonluğun 1 numaralı adayıdır. Bu sene umarım Galatasaray şampiyon olur. Bunu yapacak güçleri de var” dedi.

“VAR SİSTEMİNİN OTURMASINI DİLİYORUM”

Bilindiği üzere TFF 1. Lig’de VAR sistemi bu sene birinci defa uygulanacak. Adem Büyük, sistemle ilgili fikirlerini şu formda lisana getirdi:

“TFF 1. Lig’de VAR sisteminin uygulanacak olması hoş bir şey. Hakem kusurları daima vardı. Olmaya da devam edecek. VAR sisteminin oturmasını diliyorum. Umarım kusurlar olmaz. Muhteşem Lig’deki üzere sistem işlerse bütün ekipler için hak ve adaletin yerine geleceğini düşünüyorum. Anlık bir kusur ile kaybedilen puanlar, görülen kırmızı kartlar oluyor. VAR sistemi bu hususta yardımcı olacaktır. Umarım tam teşekküllü bir sistem olur ve lige o denli başlarız.”

MALATYASPOR MESAJI

Adem Büyük, Yeni Malatyaspor’da hoş günler geçirdiğini anlatırken, “Malatyaspor taraftarlarına, halkına çok teşekkür ederim. Orada hoş yıllarım oldu. Bazen üzüldük, bazen memnun olduk. Malatyaspor’da statü gereği oynama olasılığım yoktu. Galatasaray’dan ayrıldıktan sonra Malatyaspor bana güvendi. Her şey için teşekkür ederim” dedi.

“RİTİM BULUNCA ÇOK BAŞARILI OLACAĞIZ”

Son olarak Adem Büyük, Manisa FK taraftarlarına davette bulundu. Büyük, “Manisa küçük bir yer ancak kulübümüzün maksatları büyük. Taraftarlarımızı maçlarımıza davet etmek istiyorum. Bize güvensinler. Türkiye’de kasvetler her vakit olabilir, bilhassa birinci haftalarda. Ancak ritim bulunca çok başarılı olacağız. Biz döneme güzel başlayacağız. Taraftarlarımız bizi desteklesin, yanımızda olsunlar” diyerek kelamlarını tamamladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.