McDonald’s Türkiye Katarlılara satıldı

Tuncay Özilhan’ın İdare Şurası Başkanlığı’nı yaptığı AG Anadolu Kümesi Holding A.Ş, bünyesindeki McDonald’s Türkiye’yi Katarlı Boheme Investment GmbH şirketine sattı.

Merkezi Viyana’da bulunan Boheme Investment isimli şirketin sahibinin Kamal Saleh Al Mana olduğu belirtildi.

Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada “Boheme Investment GmbH, Viyana/Avusturya’da şurası bir şirket olup Katarlı bir yatırımcı olan Kamal Saleh Al Mana’nın iştirakidir. Kamal Saleh Al Mana’nın, Katar’daki McDonald’s restoranlarının franchise işletmeciliğini yürütmekte olan şirkette iştiraki bulunmaktadır” denildi.

Anadolu Kümesi Holding tarafından KAP’a yapılan açıklamada şunlar denildi:

“Şirketimizin %100 bağlı paydaşlığı olan ve Türkiye’deki McDonald’s restoranlarının franchise işletmeciliğini yapan Anadolu Restoran sermayesinin %100’ünü temsil eden hisselerin Boheme Investment GmbH şirketine yahut Türkiye’deki rastgele bir iştirakine satılmasına yönelik olarak Şirketimiz ile Boheme Investment GmbH ortasında 11 Mayıs 2022 tarihinde bağlayıcı hisse bölüm kontratı imzalanmıştır.

Hisse periyodunun tamamlanması hisse evre mukavelesinde yer alan ön koşulların gerçekleşmesine tabi olup, zamanın 2022 yılının birinci yarısı içerisinde sonuçlanması öngörülmektedir.

Taraflarca sağlanmış mutabakata nazaran, Anadolu Restoran sermayesinin %100’ünü temsil eden hisselerin bölüm bedeli, 54.500.000 USD fiyatı üzerinden Anadolu Restoran’ın kapanış tarihindeki bilançosunda yer alan net borç meblağı ile hisse dönem mukavelesinde tanımlanan öbür varlık ve yükümlülüklerinin netleştirilmesi ile hesaplanacak fiyatın çıkarılması biçiminde belirlenecektir. Bahsedilen net borç meblağı ile hisse evre mukavelesinde tanımlanan öteki varlık ve yükümlülüklerinin netleştirilerek tenzil edilmesi ile hesaplanacak fiyatın yaklaşık 5-6 milyon USD olması öngörülmektedir.

Boheme Investment GmbH, Viyana/Avusturya’da heyeti bir şirket olup Katarlı bir yatırımcı olan Kamal Saleh Al Mana’nın iştirakidir. Kamal Saleh Al Mana’nın, Katar’daki McDonald’s restoranlarının franchise işletmeciliğini yürütmekte olan şirkette paydaşlığı bulunmaktadır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.