Mehmet Ocaktan: Hepimiz çok iyi biliyoruz ki bu ülkede İmralı’yla da Kandil’le de gizli değil, açıktan ilişki kuran siyasi iktidardır

Karar yazarı Mehmet Ocaktan, “Cumhur İttifakı’nın muhalefeti itibarsızlaştırmak için hiçbir ahlâki ilkeyi dikkate almadan ‘Bunlar Öcalan’ı serbest bırakacaklar’ benzeri uçuk iddialardan medet umduğunu” belirtti. 

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “Kandil’in parlamentodaki temsilcileriyle kapalı kapılar ardında acaba Bay Bay Kemal ne görüştü?” şeklindeki sorusuna dikkat çeken Ocaktan, yazısında şunları kaydetti:

“Hepimiz çok iyi biliyoruz ki bu ülkede İmralı’yla da Kandil’le de gizli değil, açıktan ilişki kuran siyasi iktidardır. Çözüm sürecindeki ilişkileri ayrı bir paranteze alıyorum, zira o süreç silahların susması için iyi bir başlangıçtı ama ne yazık ki sonu gelmedi. O günlerdeki doğruları-yanlışları elbette eleştirebiliriz, bu son derece doğal.

Ama bir gerçek var ki 2019 yerel seçimleri öncesinde Kürtlerin oyunu alabilmek için Öcalan’ın mektubunu TRT’de okutan AK Parti iktidarıdır, kırmızı bültenle aranan Osman Öcalan’ı TRT’de konuşturan da aynı iktidardır. Hal böyleyken iktidarın, Millet İttifakı’na dönüp ‘Öcalan’ı serbest bırakacaklar’ ithamını hangi yalanla izah etmek gerekir doğrusu bilemiyoruz…

Oysa herkes biliyor ki şu ana kadar Millet İttifakı’nın liderlerinden hiçbirinin dilinden Öcalan’ın serbest bırakılmasıyla ilgili bir tek cümle sadır olmuş değildir. Dolayısıyla iktidar bu ithamını isim ve tarih vererek izah etmek zorundadır. Aksi taktirde iktidar inandırıcılığını kaybedecektir.”

TIKLAYIN – Erdoğan: Terörist Selo’yu çıkartıp, Öcalan’ın yerine getireceklermiş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir