Metin Özkan hakkında takipsizlik kararı

Gazeteci Metin Özkan’ın Aralık 2021’de Kemerburgaz’da bulunan bir restaurantta Ufuk Enginler’in çantasından 700 dolar para çaldığı argüman edildi. Yerin kamera imgelerinde Özkan’ın çantaların bulunduğu alandan bir şeyler alıp cebine koyduğu dikkat çekti. Metin Özkan tabirinde “para değil, puro aldığını” söyledi. Soruşturma evrakına giren eksper raporunda da Özkan’ın cebine koyduğu şeyin ne olduğunun anlaşılamadığı kaydedildi.

halktv.com.tr’den Seyhan Avşar’ın haberine nazaran, soruşturmayı yürüten İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Metin Özkan hakkında takipsizlik kararı verdi. Kararda evraka yansıyan uzman raporunda imgenin net olmaması sebebiyle şüphelinin elinde ne olduğunun açık bir halde tespit edilemediğine dikkat çekildi. Özkan’ın savunmasında olay mahallinde bulunan puro kutusunu aldığını beyan ettiğinin belirtildiği kararda bu beyanın uzman raporuyla uyuştuğu aktarıldı. Dinlenen şahitlerin da olaya ait bilgi ve görgülerinin olmadığının aktarıldığı kararda atılı cürmün işlendiğine dair müştekinin soyut sav ve beyanından diğer kanıt, emare ve bulgunun olmadığı kaydedildi.

‘GÖRÜNTÜDE PARA OLDUĞU ÇOK NET’

Şikayetçi Ufuk Enginler’in avukatı Cesim Parlak takipsizlik kararına itiraz etti. İtiraz dilekçesinde, “13 Mayıs 2021 tarihinde hazırlanan uzman raporunda yapılan tespitte üçüncü imaj de şüphelinin müvekkilin çantasına nasıl yaklaştığını, dördüncü imajda şüphelinin elinin çantayı karıştırdığı anı, beşinci manzarada de şüphelinin çantanın içerisinden cismi çekme anı ve altıncı imajda de çektiği cismi cebine koyduğu anı gösterilmiştir. Kuşkulu net bir biçimde o eşyaların bulunduğu alandadır o eşyalardan kastı da müvekkilin çantasıdır ve bu durumda müvekkilinin çantasının içinden bir cisim aldığı açıktır. Çıplak gözle dahi tarafımızca manzara izlendiğinde para olduğu çok net anlaşılmaktadır” denildi. (HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.