Miçotakis’ten Türkiye açıklaması: Aksi takdirde gerekeni yapacağız

Yunan devlet televizyonu ERT’ye konuşan Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, Türkiye ile son günlerde yaşanan Adalar tansiyonuna ait açıklamalarda bulundu.

“TÜRKİYE’NİN ŞİKAYETLERİ MANTIKSIZ”

Yunanistan’ın adaları silahlandırmasına reaksiyon gösteren Türkiye’nin şikayetlerinin “tamamen mantıksız” olduğunu lisana getirdi.

Miçotakis, Türkiye ile münasebetlerde tansiyon yükselse de münasebetlerin o kadar berbat olmadığını söyledi.

MİÇOTAKİS: AKSİ TAKDİRDE GEREKENİ YAPARIZ

Miçotakis, “temel sağduyu hakim olursa” ilişkilerin daha fazla bozulmayacağını söyleyerek, “Aksi bir durumda gerekeni yapacağız” diye ekledi.

Miçotakis, “Sözlü bir gerginlik var ancak alanda şimdi bir tansiyon yok ve umarım o noktaya gelmeyiz. Görüşmeli ve konuşmalıyız” sözlerini kullandı.

ABD KONGRESİ’NDE ALGI ÇALIŞMASI YAPIP TANSİYONU YÜKSELTEN MİÇOTAKİS; ÖLÇÜLÜ BİLDİRİ VERMEYE ÇALIŞTI

Türkiye ve Türk halkı ile kalıcı, yeterli ve dostça komşuluk münasebetleri kurmayı dört gözle beklediğini belirten Yunan Başbakan; “Türkiye ve Türkiye halkı ile bir meselemiz olamaz” dedi.

Miçotakis, Erdoğan ile tekrar görüşme ihtimaline ait “Tabiatıyla bir orta buluşacağız. Buluşmalı ve konuşmalıyız” sözünü kullandı.

ERDOĞAN’DAN YUNANİSTAN’A: AKLINI BAŞINA AL

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Efes Tatbikatı’nda Yunanistan’a reaksiyon göstererek, “Şaka yapmıyorum, önemli konuşuyorum. Bir asır evvel olduğu üzere pişmanlıkla sonuçlanacak ataklardan uzak durmasını, aklını başına almasına davet ediyoruz. Kendine gel. Türkiye adaların silahlandırılması konusunda memleketler arası mutabakatların kendine tanıdığı hakları kullanmaktan geri durmayacaktır” tabirlerini kullanmıştı.

KAYNAK: HABER7

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.