Tabibi öldüren güvenlik görevlisinin babası: Çocuğumdan çok doktora üzülüyorum

Konya’da kardiyoloji uzmanı Dr. Ekrem Karakaya’yı, tabancayla vurup öldürdükten sonra intihar eden güvenlik vazifelisi Hacı Mehmet Akçay’ın babası Kasım Akçay, “Böyle bir olay yaşandığına hala inanamıyorum. Bu türlü bir olayın yaşanmasını da asla istemezdim. Kendi çocuğumdan çok doktora üzülüyorum. 2 çocuğu var. Sözlerle tanım edilemez bir durum” dedi.

Yunak Devlet Hastanesi’nde güvenlik vazifelisi olarak çalışan 3 çocuk babası Hacı Mehmet Akçay, 6 Temmuz günü Konya Kent Hastanesi’nde kardiyoloji uzmanı 2 çocuk babası Dr. Ekrem Karakaya’yı, klinikte ruhsatlı tabancasıyla peş peşe ateş ederek öldürdü.

Ardından tıpkı tabancayla intihar etti. Akçay’ın saldırıyı, 7 Haziran günü kalp krizi geçiren ve kaldırıldığı Konya Kent Hastanesi’nde 8 Haziran günü anjiyo ameliyatı sonrası hayatını yitiren annesi Kezban Akçay’ın vefatından sorumlu tuttuğu için gerçekleştirildiği öne sürüldü.

Hacı Mehmet Akçay’ın, çalıştığı hastanede ortopedi servisi olmadığı için beli ağrıdığını ve Akşehir Devlet Hastanesi’ne ortopedi servisine gideceğini söyleyerek iş yerinden müsaade aldığı belirtildi.

“BİZE HEKİMİ SUÇLAYICI HİÇBİR ŞEY SÖYLEMEDİ”

Hacı Mehmet Akçay’ın babası Kasım Akçay, yaşanan olay nedeniyle hüzünlü olduğunu belirterek, “Böyle bir olay yaşandığına hala inanamıyorum. Bu türlü bir olayın yaşanmasını da asla istemezdim. Kendi çocuğumdan çok doktora üzülüyorum. 2 çocuğu var. Sözlerle tanım edilemez bir durum” dedi.

Kasım Akçay, “Annesinin vefatından ötürü tabibi öldürdüğü söyleniyor. Annesinin vefatıyla ilgili hekimi suçlayıcı bize hiçbir şey söylemedi. Olayı çıkan haberlerden öğrendim” diye konuştu. (DHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.