Ünlü CEO: Bu Altcoinler 100x’lik Potansiyel İçeriyor!

Bir kripto para biriminin arkasındaki CEO, altcoinler arasında potansiyeli olanlardan bahsetti. Maple Finance CEO’su Sidney Powell geçtiğimiz günlerde bir podcast için Scott Melker ile bir araya geldi. Powell, diğer konuların yanı sıra DeFi piyasasının potansiyeli hakkında konuştu. Powell, DeFi piyasasının 100 kat daha büyük olabileceğini belirtti. İşte detaylar…

Maple Finance CEO’su, DeFi’ın potansiyelini tartıştı

Maple Finance CEO’su Sidney Powell, DeFi piyasasının potansiyelini tartışmak üzere Scott Melker’la bir araya geldi. Podcast sırasında ikili, FTX etkisi, yapay zekanın rolü, varlıkların tokenleştirilmesi, kredi veren işletmeler vb. dahil olmak üzere çeşitli konular hakkında konuştu. DeFi piyasası hakkında konuşan Powell, bankaların ve diğer finansal oyuncuların algıladıkları şey nedeniyle akıllı sözleşmeler ve kripto para birimleri kullanma konusundaki isteksiz doğasından bahsetti. Powell, bunun düzenleyici belirsizlikten kaynaklandığını belirtti.

Ayrıca, bu finans kuruluşlarının DeFi’ı kullanması halinde, önümüzdeki on yıl içinde DeFi’nin kimlerin katıldığı açısından yüz kat daha büyük olduğu bir dünya görmenin zor olmadığını belirtti. Podcast’in sunucusu Melker, DeFi’ın eski sistemlerin yerine gelip gelmeyeceğini sordu. Bir diğer soru ise eski sistemlerin evrimleşerek DeFi üzerine çalışıp çalışmayacağı yönünde oldu. Bunun dışında JP Morgan ve Goldman Sachs örneklerinden alıntı yaparak gelecekte DeFi’yi kullanıp kullanmayacaklarını sorguladı.

“Yenilikçi bir dilemma”

Ancak Powell, bunun gerçekleştiğini görmediğini belirtti. “Ben öyle düşünmüyorum. Bence bu araçları kullanmaya başlayacaklar ama ben bunu bir yenilikçinin ikilemi olarak görüyorum,” dedi. Melker ayrıca yapay zekanın bunu nasıl etkileyebileceğini de sorguladı. Powell, yapay zekanın bir maliyet düşürücü gibi olduğu yanıtını verdi. Bir yönden, geliştiricilerin daha üretken olmalarına yardımcı olabilir. Ayrıca kredi konumlandırmasına yardımcı olabilir, bu da maliyeti birçok yönden düşürmeye yardımcı olabilir.

DeFi alanındaki önemli altcoinler

Peki, Powell’ın dikkat çektiği merkeziyetsiz finans alanında öne çıkan altcoinler hangileri? Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz gibi DeFi geleneksel finansa bir alternatif sunduğu için son yıllarda büyük bir popülerlik kazanmıştır. DeFi, kullanıcıların aracılara ihtiyaç duymadan finansal ürünlere erişmesine olanak tanıyan Blockchain teknolojisi üzerindedir. Piyasada birçok DeFi coin bulunmaktadır. Bunların başında Ethereum (ETH), Chainlink (LNK), Uniswap (UNI) geliyor. Ardından AAVE, COMP, MKR, SNX, YFI, CRV dikkat çekiyor. BAL, ZRX, SUSHI, REN, BNT ve KNC de önemli DeFi altcoinler arasında yer alıyor. Son olarak KNC, REP, LRC, GNO ve MATIC; DeFi alanında öne çıkan büyük kripto paralar arasında bulunmakta. Bu DeFi coinleri, piyasa değeri, kullanıcı benimsemesi ve inovasyona dayalı olarak piyasadaki en iyi coinler arasındadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir