Bakandan bu görüntülere yanıt: Kesinlikle reddediyoruz

Adalet Bakan Yardımcısı Ramazan Can’ın görevde yükselme sınavı için torpil yaptığına ilişkin mesajları gündeme bomba gibi düştü. Sosyal medyada gündem olan görüntülere ilişkin Adalet Bakanı Yılmaz Tunç’tan açıklama geldi. Bakan Tunç, kamuda torpil iddiasına ilişkin, “Torpil iddialarını reddediyoruz. Tek kriterimiz liyakattir.” ifadelerini kullandı.

Gündeme gelen görüntüleri FOX Ana Haber yayınlamıştı. Bakan Yardımcısı Can’dan torpil isteyen isimler arasında AKP’ye geçen milletvekili Mehmet Ali Çelebi’nin de olduğu öne sürülmüştü.

Mehmet Ali Çelebi ise yaptığı açıklamada torpil istediği kişinin şehit yakını olduğunu belirterek şunları söylemişti:

“İzmir’den ŞEHİT BABASI R.O.’nun ricası üzerine Adalet Bakan Yardımcımız Ramazan Can’a “Mülakata giren kardeşimiz şehit yakını bilginiz olsun, takdirlerinize!” diyerek mülakatta bu konuda hassasiyet gösterilmesini istemem torpilmiş. Şehit cenazesinden çıkıp DEM’lenmeye gidenleri, devletimize işgalci diyen Demirtaş’ı haber yapamayan FoxTV öyle buyurmuş. Yazılı sınavı 89 olan kardeşimizin bize ihtiyacı bile yok. Bir şehit babasının ricasını sadece hassasiyet gösterilmesi için iletmek boynumuzun borcudur!”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*