Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Adıyaman’da müjdeyi yineledi: 8 milyar TL’lik yatırım!

SON DAKİKA HABERİ: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beşpınar Kültür, Eğitim ve Sosyal Destek Kampı’nda düzenlenen Adıyaman Gençlik Buluşması’nda konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

Değerli misafirler, sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. Deprem bölgesindeki ilk ziyaretimize gençlerle başlamak istedik. Ülkemizin yaşadığı en büyük afet olan 6 şubat depreminden bu yana sizlerle olduk. Birileri gibi turist olarak gezmiyoruz. Adım adım müdahale ediyoruz. Bakanlarımızla, kurumlarımızla, gönüllülerimiz ile depremzedelerimizi hiç yalnız bırakmadık. Gençlerimizin samimi gayretini, özverili çalışmanın yakın şahidiyiz. Birileri gençlerimizi küçümseyerek, karamsarlık aşılayarak aramızı açmaya çalıştılar. Gençlerle yol yürümüş, mücadelemizi onlarla vermiş biriyiz.

Biz Teknofest ile gençlerimizin vizyonunu için çalışıyoruz. Özgüven sahibi gençlik dedik. Spordan bilime her alanda onların başarıları ile gururlandık. Atölyeleri, kütüphaneleri ile adeta hayat okulu kurulduğunu görüyoruz. Çocuklarımızın gençlerimizin eğitimine destek veriyor onları hayata hazırlıyoruz. Gençlerimizden aldığımız enerji ile ülkemizin geleceğini inşa edeceğimiz değerleri deprem bölgesinde kuruyoruz.

SAVUNMA SANAYİSİ DEPREM BÖLGESİNE YATIRIM YAPACAK

Savunma sanayi tesislerinin bir kısmını bölgemize getiriyoruz. Adıyaman’da kablo kolektör tesisi kuruyoruz. Mesleki eğitimde sessiz devrim gerçekleştirdik.

Önümüzdeki dönemde eğitim imkanını genişletip kaliteyi yükseltmeye de odaklanacağız. 

DEPREMZEDELERE KÜFÜR VE HAKARET

Bugün sırf bölgeden istedikleri oyu alamadılar diye depremzedelere etmedik hakaretleri bırakmayanların, dün milletimize neler çektirdiklerini bilmezsek yarınlarımıza güvenle bakamayız.

Bölgeden istedikleri oyu alamadılar diye depremzedelere etmedik hareketi bırakmadılar. Her türlü çirkefliği sergiliyorlar. Bizim siyasetimiz eser siyasetidir. Meclis’te artık sizlerin yaşlarında temsilcilerimiz var.

28 Mayıs’ta bunlara belini doğrultamayacakları bir dersi gençlerimizin vermesi lazım. 50 bin şehidimizin üzerine bu şekilde edepsizlik yapılamaz. Televizyon kanalları ile farklı mecralardaki görsellerle depremzedelerimize hakaret yağdırdılar. Yanlarına kalmayacak, gereken dersi alacaklar. 

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*