Dünyanın En Ünlü Araba Devi On Binlerce Aracını Yangın Riski Nedeniyle Geri Çağırdı

Mercedes geri çağırmanın nedenini, motor bölmesindeki 48 voltluk topraklamadan kaynaklanabilecek olası bir yangın tehlikesine ilişkin güvenlik endişesi olarak açıkladı.

Hangi Modeller Etkilendi?

Geri çağırma duyurusunun bir parçası olarak Mercedes-Benz , dünya çapında tescil edilmiş birçok modeldeki potansiyel güvenlik sorunları konusunda uyarıda bulunuyor. 2021’den 2023’e kadar AMG GT, CLS ve E-Serisi serilerinden toplam 75.159 araç etkilenecek.

Neden Geri Çağırma Yapılıyor?

Geri çağırmanın nedeni, motor bölmesindeki 48 voltluk topraklama bağlantısının gevşeyebilme ihtimalidir. Bu durum, kısa devreye ve yangına neden olabilir.

Ne Yapılması Gerekiyor?

Etkilenen araç sahiplerine Mercedes-Benz tarafından yazılı olarak bilgi verilecek ve araçlarını yetkili servise götürmeleri istenecek. Yetkili serviste, topraklama noktasının vidalı bağlantısı ücretsiz olarak kontrol edilecek ve gerekirse onarılacak. Bu işlem yaklaşık bir saat sürecek.

Sürücülere Ne Tavsiye Ediliyor?

Eğer aracınızın bu geri çağırmadan etkilenip etkilenmediğini bilmiyorsanız, VIN numaranızı Mercedes-Benz’in web sitesinde veya yetkili serviste kontrol ettirebilirsiniz. Aracınızın etkilendiğini teyit etmeniz halinde, en kısa sürede yetkili servise randevu alarak gerekli işlemleri yaptırmanız tavsiye edilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx