PATİKARA kuruluşunu sergi ile kutladı

Ankara’nın Ayrancı Mahallesi’ndeki sahipsiz hayvanları tedavi ettirmek için bir araya gelen hayvanseverler PATİKARA Hayvan Koruma Derneği altında bir araya geldi. Sokak hayvanlarını tedavi ettirip sahiplendirme çalışması yapan hayvanseverler artık çalışmalarını dernek çatısı altında devam ettirecek.

Derneğin kuruluş lansmanı, Unite Ortak Mekân’da gerçekleştirilen bir sergiyle yapıldı.

KURATILAN HAYVANLAR RESMEDİLDİ

Açılış için 13 sanatçı, Ayrancı Pati Kurtarma’nın çeşitli şehirlerden yıl içinde korumaya aldıkları sokak hayvanlarını resmetti. Sanatçılar Aslı Alpar, Begüm Acar, H. Fatoş Gür, Gülseren Biçer, Eylül Köksümer, Banu Güç, Tuğçe Bahadır, Ayşe Kapusuz, Dilan Kara, Nalan Avcı Yılmaz, Karelen Ural, Anday Aykut, Martin Ferhat Deniz oldu. “Yılın Kedileri” aynı zamanda dernek için satışa sunulacak 2024 yılı takviminde yer alacak.

PATİKARA Hayvan Koruma Derneği Başkanı Yağmur Hasdemir, ülke çapında bir türlü sistemli kısırlaştırma yapılmayarak büyük sorun halini almasına neden olunan sokak hayvanları konusunda kendilerine ulaşan kurtarma ihbarlarına yetişemediklerini belirtti. Hasdemir, hayvanseverlerin Derneğe özellikle ayni ve nakdi bağışta bulunarak, arama-kurtarma ekibinde yer alarak veya korumaya alınan kedilere geçici ve kalıcı yuva olarak destek verebileceğini söyledi.

PATİKARA Derneği’ne patikara.org web sayfasından ve sosyal medya hesaplarından ulaşmak mümkün.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir