Samsung’dan ilginç hamle! Eski cihazlarını tekrardan satışa sunmayı planlıyor

Samsung’un geçmişte piyasaya sürdüğü iki ürünü yeniden piyasaya sürmeye hazırlandığı konuşuluyor. Şirketin bu hamlesi, daha önce de benzer ürünlerle yapılan yeniden lansmanların bir devamı niteliğinde. Güvenilir kaynaklardan Roland Quandt’a göre, yeniden piyasaya sürülecek olan ürünler arasında yaklaşık dört yıl önce piyasaya sürülen bir tablet ve neredeyse üç yaşında bir akıllı saat bulunuyor. Bu cihazlar Galaxy Tab S6 Lite ve Galaxy Watch 4 olarak biliniyor. Quandt, söz konusu ürünlerin isimlerinde ‘2024’ ibaresinin yer alacağını belirtiyor ki bu da daha önce yeniden lansmanı yapılan cihazlarla aynı markalama stratejisini takip ediyor.

Galaxy Tab S6 Lite’ın ikinci kez yeniden piyasaya sürülmesi söz konusu olacak. Tablet ilk olarak 2020’de Exynos 9611 yonga seti ile piyasaya sürülmüş ve 2022’de Qualcomm Snapdragon 732G ve Snapdragon 720G yonga setleri ile tekrar piyasaya sürülmüştü. Öte yandan, Galaxy Watch 4‘ün orijinal lansmanı 2021 yılında gerçekleşmişti ve 2024 sürümü bu ürünün ilk yeniden lansmanı olacak.

Samsung’dan ilginç hamle! Eski cihazlarını tekrardan satışa sunmayı planlıyor

Yakında piyasaya sürülecek olan modellerin özelliklerinde herhangi bir değişiklik olup olmayacağı şu an için bilinmiyor. 2020’den 2022’ye Galaxy S20 FE’nin aynı özelliklerle piyasaya sürülmesi gibi, bu modellerin de donanım açısından bir değişiklik göstermeyebileceği düşünülüyor. Ancak, cihazların kesinlikle daha yeni bir yazılımla piyasaya sürüleceği bekleniyor.

Eğer beklemek istemiyorsanız, Amazon gibi sitelerden en yeni Galaxy Watch 6 serisini edinebilirsiniz. Samsung’un bu yeniden lansman stratejisi, eski modelleri güncel tutarak kullanıcılara daha fazla seçenek sunmayı amaçlıyor gibi görünüyor. Bu strateji, aynı zamanda şirketin sürdürülebilirlik hedefleriyle de uyumlu olabilir, zira daha az atık üretilmesine ve kaynakların daha verimli kullanılmasına olanak tanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx