Star Wars’un ikonik robotu satışta… 1 milyon dolar bekleniyor

Sinema dünyasının en ikonik serilerinden biri olan Star Wars’tan C-3PO isimli robotu canlandıran Anthony Daniels, hatıra eşyalarıyla artık vedalaşıyor.

78 yaşındaki Daniels, Los Angeles’taki özel koleksiyonundaki Star Wars hatıralarını açık artırmayla satıyor.

1983 yapımı Jedi’ın Dönüşü filminde Daniels’ın taktığı ışıklı başlığın 12-14 Mart tarihleri arasında Propstore müzayedesinde 1 milyon dolara satması bekleniyor.

Robotun başı, geçen kasım ayında Daniels’ın da dahil olduğu bir müzayedede neredeyse 850 bin dolara satılan C-3PO kafasına benziyor.

Yıllarca filmlerde ve TV şovlarında droidi oynadıktan sonra Daniels, C-3PO ile ayrılma konusunda biraz isteksizlik hissettiğini itiraf etti. Daniels, şunları söyledi: “50 yıldır bu eşyalarla yaşıyorum ve onları bırakma konusunda çok karışık hislerim var. Bütün bu eşyaların tamamı dolaplarda, çekmecelerde ve tavan arasındaydı. Kimse onlara bakmıyordu, kimse değer vermiyordu. Ve çöpe atılmayacak kadar iyilerdi.”

Ancak yine de Daniels, Lucasfilm’den kendisini 40 yıllık hizmetinden dolayı tebrik eden bir heykeli ve Lego’dan yapılmış 18 inçlik bir C-3PO heykelini saklamayı tercih etti.

Her ne kadar C-3PO’nun parlak kafası şüphesiz müzayedenin yıldızı olsa da diğer vücut parçaları da dahil olmak üzere pek çok eşya var. C-3PO’nun The Empire Strikes Back’ten ellerinin 60 bin dolara kadar çıktığı tahmin ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx