Yatırım Danışmanı: Büyük Kripto Para Dalgası Geliyor!

Avustralya merkezli yatırım firması Carnegie’nin kurucusu Mark Carnegie, bir röportajda kripto para birimlerinde ilgi artışı beklediğini açıkladı. İşte detaylar…

Carnegie, kripto para birimleri için umutlu

Avustralyalı ünlü yatırımcı ve M.H. Carnegie & Co’nun kurucu ortağı Mark Carnegie, kripto para piyasasında son dönemde yaşanan aksaklıklara rağmen kripto paralara olan ilginin önemli bir canlanma yaşayacağını öngörüyor. Sky News’e verdiği son röportajda Carnegie, Terra LUNA ve FTX çöküşleri gibi olayların öncelikle güvenilir yatırım fonlarının eksikliğinden kaynaklandığını, bunun da kayıplara yol açtığını ve kripto sektöründeki coşkuyu soğuttuğunu vurguladı. Bununla birlikte, kurumsal destek ve düzenleyici iyileştirmelerin yeni bir kripto benimseme dalgasının önünü açtığını güvenle ifade etti.

Carnegie, BlackRock ve Fidelity gibi kurumsal oyuncuların kripto alanındaki önemli rolünü vurguladı. Dünyanın en büyük varlık yöneticisi olan BlackRock, kısa süre önce bir Bitcoin ETF’si için başvuruda bulunarak kripto varlıkların artan kabulüne ve meşruiyetine işaret etti. Fidelity de benzer hamlelerle mücadeleye katılıyor. Carnegie’ye göre, bu adımlar varlık sınıfını neredeyse “yasallaştırmak” için çok önemli ve perakende yatırımcılar için çok ihtiyaç duyulan korumayı sağlayacak. Ünlü isim, şunları söyledi:

Yatırım fonlarına olan talep artıyor. Kurumsal düzeyde destek de artıyor. Artık bireysel yatırımcı için güvenli bir kripto fonu yatırımı gerekiyor. Küçük yatırımcı artık bu talebi daha yüksek sesle dile getiriyor. Düzenlemeler geliştikçe fonlar da gelişecektir. Bu fonların hangi kripto para birimleriyle oluşturulduğu, bu kripto para birimlerinin likiditesi ve güvenliği çok önemli. Ayrıca yatırımcı istediği zaman fondan adil bir fiyatla çıkabilmeli. Tüm bunlar geliştikçe talep de artacaktır.

“İsteseniz de istemeseniz de”, kriptolar geliyor

Geçen yıl kripto sektöründe yaşanan iflasların pek çok kişinin temkinli davranmasına yol açtığını kabul etmekle birlikte Carnegie iyimserliğini koruyor ve bu kripto benimseme dalgasının kaçınılmaz olduğunu vurguluyor. “İsteseniz de istemeseniz de, geliyor” dedi. Piyasadaki son zorlukların yatırımcıları ve kurumları kripto alanında daha istikrarlı ve güvenilir yatırım seçeneklerine odaklanmaya ittiğine inanmakta.  Kripto piyasası olgunlaştıkça ve daha fazla kurumsal destek kazandıkça, Carnegie insanların belirli kripto para birimlerine ve yatırım fonlarına güvenmeye başlayacağını tahmin ediyor.

Güvenli ve güvenilir yatırım ürünlerinin yaratılması, bireysel yatırımcılar arasında ilgi ve katılımı artırmak için çok önemli olacaktır. Carnegie’nin tahminleri, kripto para sektörünün popülerlik ve yaygınlık açısından yenilenmiş bir patlamaya tanık olacağına dair bir inançla desteklenmekte. Kurumsal desteğin arttığı ve bireysel yatırımcıların daha güvenli yatırım yolları talep ettiği kripto piyasası, önemli bir dönüşümün eşiğinde gibi görünüyor. Düzenlemeler gelişmeye devam ettikçe ve yatırım fonları daha sofistike hale geldikçe, kripto para birimlerine olan ilginin artma potansiyeli yakın görünüyor. Mark Carnegie’nin dediği gibi, “Hoşunuza gitse de gitmese de kripto patlaması geliyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx